Inviter med deg noen på en turmarsj i Øvre Eiker

Ta med deg en tur-venn eller flere, og bli med på den landsomfattende turmarsjen “Sammen for en bedre verden”  i regi av Norges turmarsjforbund. Gjør noe aktivt, gjør noe sammen og gjør noe med mening. 

Hovedpunkter om virtuell turmarsj:

ABC logo - Klikk for stort bildeGjør noe Aktivt - Gjør noe sammen, - Gjør noe meningsfullt Helsedirektoratet
  • Fleksibilitet: Du kan gjennomføre marsjen hvor som helst og når det passer deg i løpet av en gitt periode. “Sammen for en bedre verden” er åpen ut 2026.
  • Norges Turmarsjforbund (NTF): NTF tilbyr virtuelle marsjer via sin "Turmarsj-app"
  • Registrering og Premiering: Deltakere registrerer sine skritt/distanse i appen, og man kan oppnå premiering (medaljer/diplomer) som sendes i posten, for eksempel gjennom “Sammen for en bedre verden”- konseptet. 
  • Formål: Tilbyr en lavterskel mulighet for fysisk aktivitet, og fungerer som et alternativ i områder uten fysiske marsjer eller for de som ønsker å delta på egenhånd. 

 

Turmarsjen “Sammen for en bedre verden”  er det som kalles en virituell turmarsj.  Du må fortsatt ut og gå, og gjerne sammen med en turvenn for litt selskap underveis.  En virituell turmarsj innebærer er at du gjennom appen til Norges Turmarsjforbund finner rundene du går. I appen betaler du også en eventuell avgift for registrering, som sikrer deg IVV-stempel og T-skjorte på slutten av året.

I Øvre Eiker finner du fire virituelle turmarsjer i appen til Norges Turmarsjforbund. Det er to marsjer på 10 og 5 kilometer som er gåturer og to marsjer på 12,5 og 25 kilometer som begge er beregnet for sykkel. Startpunkt for alle fire er Øvre Eiker rådhus. 

Har du spørsmål om konseptet kan du henvende deg til:
Norges Turmarsjforbund
Telefon +47 47 66 38 51
Epost: ntf@turmarsjforbundet.no